Eğitim Sistemimiz

SAYFAYI
YAZDIR


Beytepe Koleji’nde öğrencilerimizi, ilgileri, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda kendilerini geliştirebilmeleri, yapılarına en uygun alanları seçmeleri, bu alanlar ile ilgili temel beceri ve bilgileri edinmeleri, kendilerine en uygun bölümlere sahip üniversitelere yerleşmeleri doğrultusunda yetiştiriyoruz. Ayrıca, öğrencilerimizin sadece ileride kazanacakları mesleklerdeki başarıları ile değil davranışları ve sosyal yaşam becerileri ile de topluma ve kendilerine katkı yaratmasını sağlamaya gayret ediyoruz.

Beytepe Koleji’nde üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık çalışmaları güçlü yayın desteğiyle konu anlatımı, konu testleri, çözümleri ile gerçekleştirilmektedir. Sonuçların her öğrenci için bireysel yorumlamalarla değerlendirildiği sistemde, 10-12 kişilik grup sınıflarında tekrar dersleri ile eksiksiz bir biçimde sınava hazırlanmalarını sağlıyoruz.

Etüt dersleri ile geçmiş yıllara ait eksik kalmış konularla ilgili tamamlama programlarının uygulandığı okulumuzda, ‘öğrenmeden geçme’ mottosu benimseniyor.

REHBERLİK HİZMETLERİ

Lise döneminin yapı taşlarından birinin Rehberlik Hizmetleri çerçevesinde değerlendirildiğine inanıyor, öğrencilerimizi hem meslek seçimi hem de onları rahatlatan etkinliklerle ilgili konularda destekliyoruz. Eğitimde rehberlik ayağı ancak veli, okul, öğrenci işbirliği ile gerçekleşebilir, bu kapsamda; stres yönetimi, disiplinli çalışma düzeni, sosyal gelişim ve iletişim problemlerine özel seminer programları ve bireysel görüşme seansları düzenliyoruz.

Beytepe Koleji'nde eğitim yaklaşımı, öğrencilerin özgün düşünme ve akılcı karar verme becerilerini geliştirmeye yöneliktir.